Neden Filipinler'de İngilizce

Filipinler, Asya Pasifik’te bulunan ve toplamda 7000 in üzerinde adadan oluşan demokratik bir ada devletidir. İki resmi dile sahiptir bunlardan birisi Tagalog ve diğeri de İngilizcedir. Tüm resmi makamlar İngilizce kullanırlar. Filipinlerin eğitim dili de İngilizcedir. Tüm öğrenciler derslerini ilk okuldan itibaren İngilizce olarak görürler. Eğitim sisteminin İngilizce üzerine kurulu olmasından dolayı Filipinler halkının neredeyse tamamı İngilizceyi ana dilleri gibi bilmektedir.

Bunun bir getirisi olarak Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zellanda gibi ülkelerden bir çok şirket ve banka başta çağrı merkezleri olmak üzere diğer bir çok operasyonlarını ucuz iş gücünden faydalanmak için Filipinler’e taşımıştır.

Filipinler turizm açısından potansiyeli en büyük ülkelerin başında gelmektedir. Doğa harikaları ve henüz ayak basılmamış adaları ile turistlerin ilgi odağı halindedir. Ayrıca Filipinler’de yaşam diğer İngilizce eğitimi görülen ülkeler baz alındığında çok çok daha ucuzdur. Filipinler’de eğitim alırken bir yandan da harika maceraların tadını çıkarabilirsiniz.

Yakın olması sebebiyle ilk dönemlerde sadece Japonya, Çin, Tayvan, Vietnam, Tayland gibi ülkelerden öğrencileri ağırlayan ülke günümüzde Rusya, S.Arabistan, Umman, diğer Ortadoğu ülkeleri, Kazakistan, Moğolistan, Türkiye, Brezilya, İspanya gibi ülkelerden öğrencileride ağırlamaktadır.

Bir diğer önemli avantajı ise Filipinler’de grup derslerinden ziyade bire bir İngilizce eğitimi veriliyor olmasıdır. Bu sayede 4 kata kadar hızlı ve etkili bir şekilde İngilizce eğitimi almak mümkün.