Filipinler’de İngilizce Eğitimi — Ne Zaman Başlamalı?

Filipinler’de İngilizce almak için herhangi bir tarihi beklemenize gerek yoktur. Senenin her zamanı başlayabilirsiniz. Her hafta Pazartesi günleri yeni öğrenciler derslere başlayabilir. Ancak tabiki bilmeniz gereken püf noktaları aşağıda sizlerin bilgisine sunuyoruz.

Hava durumu bakımından açıkcası çok büyük değişilikler olmamakla birlikte Mart-Eylül kuru sezon ve Ekim-Şubat yağmur sezonu diyebiliriz. Kuru sezonda hava gerçekten çok sıcak oluyor. Güneşten korunmak için bir çok insan dışarı şemsiyeyle çıkıyor diyebiliriz. Yağmur sezonu diyince aklınıza muson yağmurları gelmesin:) Türkiyedeki yaz yağmurlarının daha sıklıkla yağdığını hayal edebilirsiniz. Hava sıcaklığı yine yüksek ve yine herkes denize gidiyor. Tek değişen şey yağmurun daha sık yağıyor olması. Tabiki filipinler bir çok adadan oluşmaktadır ve bazı adalar yağmur sezonunda tayfunlara maruz kalmaktadır. Ancak Cebu içeride kalan bir büyük ada olduğu için tayfun riski yoktur.

Konuya birde yoğunluk bakımından bakacak olursak, Ocak 15 ten Şubat sonuna kadar ve Hazirandan Eylül başına kadar Filipinler’de İngilizce eğitiminin en yoğun olduğu dönemlerdir. Bu dönemlerde Japonya, G.Kore, diğer Asya ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve hatta Rusya’dan öğrenciler akın etmektedirler.

Bunun sebebi de o ülkelerdeki yarı yıl tatili ve yaz tatilleridir. İşte bu dönemlerde iyi okullarda yer bulmak gerçekten zor olabilir. Eğer bu dönemlerde eğitim almayı düşünüyorsanız erken kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu dönemler dışında fiyatlarda biraz daha uygunluk söz konusu olabilir. Bütçeniz kısıtlı ise gideceğiniz tarihi buna göre ayarlayabilirsiniz.

www.englishincebu.com/tr