Filipinler'de İngilizce Öğrenilir mi?

Filipinler Asya Pasifik’in en büyük ve tek resmi dili İngilizce olan ülkesidir. Yani evet Filipinler’de İngilizce öğrenilir. Hemde Çok güzel öğrenilir.

Filipinler İngilizcenin yanında kendi dilini de kullanıyor ancak kendi dili dediğimiz bir tane değil bir kaç tane. 3 Ana bölgeden oluşan Filipinler’in her bölgesi için birbirinden farklı dilleri bulunmaktadır. İngilizce tüm bu farklılıkların önüne geçerek birleştirici bir rol oynuyor. Resmi makamlar ve eğitim kurumlarının hepsi İngiliceyi Resmi dil olarak kullanıyorlar. Bunun getirisi olarak İngilizce hayatın her alanında bulunmaktadır.

Filipinler’de İngilizce Öğrenilir mi?


Eğer Filipinler’e gider ve sinemaya bilet alırsanı göreceksiniz ki filmler İngilizce ve altyazı kullanmıyorlar. Trafik tabelaları da tamamen İngilizce. Öyleki bir çok amerikan, Kanada, Y. Zellanda, Avustralya ve İngiltere firmaları çağrı merkezlerini Filipinler’e kuruyor. Bu firmalar için ucuz işçi kaynağı sağlıyor. Herkes hindistanlıların iyi İngilizce konuştuğunu sanır ancak öyle değil. Bir çok Hindistanlı da İngilizce eğitimi için Filipinler’e geliyor.